Wydarzenia

Szkolenie podstawowe z zakresu mediacji [13-14.04.2019]

16.04.2019

W miniony weekend w Klubie Adwokata w Izbie Adwokackiej w Bydgoszczy odbyła się pierwsza część szkolenia podstawowego z zakresu mediacji. Zajęcia zostały przeprowadzone przez adw. Cezarego Rogula, któremu jeszcze raz dziękujemy za całą przekazaną wiedzę.

czytaj więcej


Za nami "Drzwi otwarte" dla studentów prawa [20.03.2019]

20.03.2019

W środę, 20 marca br., Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UMK w Toruniu zorganizowała "Drzwi otwarte" dla studentów prawa. Studenci V roku tego kierunku mieli okazję zobaczyć od kuchni, jak wygląda codzienna praca adwokata.

czytaj więcej


Dziekan ORA w Bydgoszczy powołana do Rady Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego [19.03.2019]

19.03.2019

We wtorek, 19 marca 2019 r., odbyło się spotkanie władz rektorskich  z nowo powołaną Radą Uczelni, a następnie jej pierwsze posiedzenie. Rektor prof. dr hab. Jacek Woźny wręczył członkom Rady, wybranym przez Senat UKW, 29 stycznia 2019 r., akty powołania.

czytaj więcej


O nas

Dość powszechne jest przekonanie, że korzystanie z pomocy adwokata to ostateczność. Wiele osób myśli, że pomoc prawna nie jest im potrzebna na co dzień. A przecież niemalże każda dziedzina naszego życia jest regulowana przez przepisy prawne, z których wiele jest często niezrozumiałych, nieczytelnych, niespójnych, niekiedy nawet wewnętrznie sprzecznych. Dlatego przed podjęciem decyzji warto skorzystać ze wsparcia specjalisty - adwokata, który będzie Twoim przewodnikiem w gąszczu przepisów prawnych. Pomoc adwokata to nie tylko rozwiązywanie bieżących problemów – to także planowanie i przewidywanie Twoich przyszłych działań, tak by uniknąć komplikacji prawnych, które mogą się zakończyć w sądzie. Pomoc prawna udzielana przez adwokata obejmuje wiele dziedzin, które często się przenikają. To pozwoli odnaleźć się w zawiłościach przepisów prawnych. Adwokat skutecznie poradzi i będzie reprezentować Twoje interesy we wszystkich dziedzinach prawa.

czytaj więcej

300lat tradycji zawodu
65 lat Bydgoskiej Izby Adwokackiej
250 Adwokatów Bydgoskiej Izby Adwokackiej
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016